Welcome to www.miteam.com by adidas

mi Team enables you to create your own team wear by choosing from numerous product types, hundreds of color combinations, materials, and personalizing them by applying names and numbers to the kit.

Please note, that you have been re-directed to mi Team from our partner retailer's site. Any personal data such as name, email, gender, and delivery information might be collected by adidas for shipping purposes and marketing campaigns.

The mi Team website enables you to design your team kit, customize it, and add names and number to your kit, but must ultimately be ordered and purchased by the retailer to which you have been re-directed by. This is done by assigning your order within the 'My Account' section of our site. Our site contains recommended retail price set by adidas, but the final cost, transaction and contract will be determined and agreed with the mi Team Retail Partner. For more information on customizing your kit, and placing an order, please visit our Help section.

We hope you enjoy creating your own mi Team products.

Proceed to mi Team

Ready To Go

Hraj po svém. Tyto fotbalové ponožky můžeš využít při tréninku, nebo je můžeš zkombinovat s návlekem Team 18 a použít je i při zápase. Nabídnou ti velmi dobrou prodyšnost a nechybí ani komprese klenby a kotníku pro lepší zpevnění. Jsou vyrobeny z příze z recyklovaných rybářských sítí a jiného recyklovaného nylonu.

Týmový vzhled, týmová hra.

Týmový vzhled, týmová hra.

Dopřej si maximální pohodlí ve vlastním designu.

  • Zvol si zesílení materiálu: Pro maximální lehkost si zvol ultralehké. Pro mírně silnější zesílení si můžeš vybrat lehké.
  • Vyber si šlapku ponožek. Standardní šlapky jsou vyrobeny ze stejné příze a mají stejný vzor jako zbytek ponožky. Šlapky Traxion jsou vyrobeny z jiného typu příze, než zbytek ponožky a navíc mají jiný vzor pro vyšší přilnavost.

Sestavte si svůj styl

Níže můžete vidět několik z mnoha možností, díky kterým si můžete svůj mi adidas produkt přizpůsobit přesně podle sebe.

Velikosti
Detaily objednávky
Minimální objednávací množství
5
Dodací lhůta
45 dnů

ERROR : The miTeam custom configurator is currently unavailable.